Web Tasarım Ajansı - Zohi
https://www.zohi.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/404-page-heading-image-min.jpg

Zohi Blog

Web Tasarım Ajansı

Eğitmen Hamza_Erol
69

Modern dünyada artık her şeye internet üzerinden ulaşılmaktadır. Bir hizmet, bir ürün ya da daha açık bir tabirle hemen her ihtiyacımız için internete girmekteyiz. Arama motorları, sosyal medya uygulamaları ve çeşitli E-Ticaret siteleri artık hayatımızın merkezine ulaşmayı başardı. Hal böyle olunca, web sitelerinin tasarımı ve içeriği de kaçınılmaz olarak oldukça önemli bir yere gelmeyi başardı.

Sahip olduğunuz marka için, potansiyel müşterilerinize ulaşabileceğiniz ya da mevcut üyelerinize hizmetlerinizi ve bilgilerinizi aktarabileceğiniz bir web sitesini oluşturmak bugün oldukça kolay. Bu noktada asıl soru ise, doğru tasarım ve doğru içerik ile birlikte web tasarımı oluşturabiliyor olmak. En temel soru ise; kullanıcılarınızın beklentilerini tam olarak karşılayıp karşılayamadığınızı öğrenmek olacaktır. Firmamız üzerinden siz de kullanıcı deneyimi odaklı web tasarım örneklerimize ve sizlere özel hazırlayabileceğimiz tasarım örneklerine ulaşabilirsiniz.

Web Tasarımın Önemi

Dijital pazarlama sayesinde internet kullanıcılarının sahip olduğu erişilebilirlik, alışılagelmiş geleneksel reklamları tamamen arka planda bırakmayı başarmıştır. Dijitalleşmenin geleneksel pazarlamayı geride bırakmasının nedenlerinden biri olarak gösterilen maliyet ve fiziksel efor yapısı, günümüz dijital pazarlama alanında ise yerine tamamen alanında uzman kişilerin daha az maliyetle daha yetkin çalışmalarına bırakmıştır. Dijital pazarlama alanında çeşitli yapılara başvurabilmeniz mümkündür. Sosyal medya, web sitesi, dijital ortaklıklar ve arama motoru reklamları bunlardan sadece birkaçı. Ancak gerçek anlamda kullanıcılarınıza hizmetlerinizi ve kalitenizi doğrudan yansıtabileceğiniz yegane adres web siteniz olacaktır. Bu noktada da doğru kimlik planlaması ile oluşturacağınız bir tasarım şeması, dijital alanda kurumsal kimlik inşasında ilk adımınız olacaktır. Web siteniz ile birlikte üyelerinize ve potansiyel müşterilerinize daha hızlı güven ve hizmet sağlayabileceksiniz.

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Daha önce de bahsedildiği gibi web sitenizin tasarımı, kullanıcıların size yönelik ilk izlenimi olacaktır. Web sitenize ilk girişleri sırasında, sizlere yönelik pek çok izlenim edinileceklerdir. Web tasarımı sırasında; tasarım stilinin markanızı doğru şekilde yansıtması için gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

1-SEO destekli bir düzen

2-Tasarımın gelişmişliği

3-Mobil cihazlardan kolay erişim

4-Sosyal medya uygulamalarına entegrasyon

5-Ödeme ve kargo işlemlerinin güvenilirliğidir.

6- Site içerikleri ve görselleri

SEO’ya Uyumlu Web Tasarım

Arama motorlarına herhangi bir konuya dair anahtar kelime yazdığımızda, karşımıza pek çok web sitesi çıkmaktadır. Markanızın arama motorlarında öne çıkması için SEO’ya uyumlu web tasarım ile oluşturulması ve içeriklerinin de buna uygun olarak dizayn edilmesi gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonu olarak açıklayabileceğimiz bu yapı aslında temelinde bir kullanıcı deneyimi odağı olarak da nitelendirilebilir. Kullanıcıların siteniz içerisinde hızlı ve güvenli işlemler yapabilmesi açısından SEO uyumlu olması gerekmektedir. Firmamız aracılığıyla siz de güven içerisinde SEO uyumlu web tasarım yaptırabilecek ve dijital kurumsallaşma için önemli bir adım atabileceksiniz.

Web Site Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Web site tasarımı, birçok aşamadan oluşur. Bu noktada bir firma ile anlaşmadan önce, geçmişteki çalışma referanslarını kontrol etmek oldukça önemlidir. Doğru firmaya, doğru projeyi, doğru ücretler üzerinden emanet etmek gerekmektedir. Kaliteli bir tasarım her sektör için değişiklik göstermektedir. Web tasarımının da bu verilere uygun olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bizler, web siteniz aracılığıyla sizlerin dijital kimliğini başarılı bir şekilde yansıtmak için buradayız. Hizmetlerimizde rekabet ilkelerini değil müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Ekibimiz; yalnızca web tasarımında değil, dijital pazarlama ve dijital reklamcılık alanlarında da uzman kişilerden oluşmakta. SEO destekli tasarımlarımız, web sitenizi ön plana çıkaracak ve vizyonunuzu yansıtacaktır. Sitemiz üzerinden hiç vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçebilir, hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilir ve hayalinizdeki web sitesine giden yolda büyük bir adım atabilirsiniz.