Marka ve Patent | Site Tescil | Marka Tescil | Zohi Web Çözümleri
https://www.zohi.com.tr/wp-content/uploads/2020/03/services-header-bg-image-min.jpg

Marka Tescil ve Patent

Bir markada aranacak en önemli özellik, bir işletmenin mal veya hizmetlerini
diğer işletmelerin mal veya hizmetlerinden “Ayırt Etme Gücünün” bulunmasıdır.
ZOHİ TESCİL & PATENT

Markanızı Tescil Ettirin, Markanız Güvende Olsun

Marka olmak, ürünlerinizle ve hizmetlerinizle kalıcı olmak istiyorsanız, farklı bir tasarım yaptınız, yeni bir buluşunuz var ve bunları koruma altına almak istiyorsanız hemen arayın patentiniz için başvuru yapalım.

Bir işletmenin ticaret ünvanı ve işletme adları başka kanunlarla tescilli olsa bile (Ticaret Odaları, Vergi Daireleri, Esnaf Odaları, Bağlı Oldukları Kurumlar dahil) Türk Patent Enstitüsü’nce marka olarak tescil edilmedikçe size ait sayılmaz ve korunamazlar.

Bir markada aranacak en önemli özellik, bir işletmenin mal veya hizmetlerini diğer işletmelerin mal veya hizmetlerinden “Ayırt Etme Gücünün” bulunmasıdır.

  • Marka Tescili
  • Model Tescili
  • Endüstriyel Tasarım Tescili
Marka Tescili
Marka tescili başvuru yapıldıktan başvuru evrakınız ile com.tr alan adı alabilirsiniz ve birçok yerde kullanabilirsiniz.
Faydalı Model Tescili
Yenilik ve sanayiye uygulanabilirlik kriterlerini sağlayan teknik çözümlere verilir. Kısa sürede tescil edilir ve maliyeti daha düşüktür.  Başvuru tarihinden itibaren 10 yıl geçerlidir.
Yurtdışı Tescili
Türkiye’de yapılan bir buluşun, marka ya da patent tescil başvurusu sadece Türkiye sınırları içinde korunmaktadır. Daha kapsamlı bir koruma için yurt dışı marka tescilinizi yapıyoruz.
Endüstriyel Tasarım Tescili
Bir ürünün tümü, parçaları ya da üzerinde bulunan şekil, çizgi vb. özelliklerinin tescil edilmesidir. Tescil ile beraber görsel, ürün ya da şekil koruma altına alınır  ve 3.kişiler tarafından kullanımı engellenir.
Barkod
Ticari faaliyetlerin her noktasında üreticilere, toptan ve perakende satışı yapanlara ve alıcılara büyük kolaylıklar sağlayarak çabuk işlem yapılmasına olanak sunmaktadır.
ISO 9001 Kalite Belgesi
Ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlanabileceğinin bir garantisidir. Büyüklüğe ve sektöre bakılmaksızın alınabilen, firmalara prestij ve rekabet üstünlüğü sağlayan kalite belgesidir.