Türkiye’de Site Yaptırmak Ucuz Olur mu? - Zohi
https://www.zohi.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/404-page-heading-image-min.jpg

Zohi Blog

Türkiye’de Site Yaptırmak Ucuz Olur mu?

Eğitmen Hamza_Erol
53

Türkiye’de site yaptırmanın maliyeti her zaman merak edilen bir konudur. Türkiye’de site yaptırmak ucuz olur mu, site yaptırmanın maliyeti ne kadar olur, bu konu ile ilgili yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bir web sitesi yaptırmak istiyor ve ne kadar mal olacağını merak ediyorsanız yazımızda aradığınız bilgileri bulacaksınız.

Türkiye’de Web Sitesi Fiyatları

Türkiye’de web sitesi yaptırmanın maliyeti web sitesinin özelliklerine ve müşteri taleplerine göre değişiyor. Hazır web siteleri olduğu gibi, müşteriye özel yapılan web siteleri de bulunuyor. Her bir web sitesinin özelliklerine ve beklentilere göre fiyatlar değiştiği gibi tedarikçi web sitesi firmasına göre de fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Günümüzde en uygun web sitesi fiyatları ortalama 1.000 TL civarı hesaplanıyor. Hazır ve profesyonel web siteleri ile ilgili 2.000 – 4.000 TL fiyatlar görüyoruz. Ekonomik web siteleri 1.000 TL civarı iken, e-ticaret sitelerinin fiyatları 5.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. En teme web siteleri ise 500 TL’ye kadar uygun fiyatlarla sunuluyor.

Web Paketleri

Web sitesi yaptırmak isteyenler ilk olarak hazır web paketlerini inceliyor. Hazır web paketlerinin bazı avantajları olmasına rağmen, firmaya özel yapılmadığından birçok eksikleri olabiliyor. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak isteyen ürün ve hizmet satıcıları mutlaka bir web sitesi sahibi olmak istiyor. Markaların çok daha geniş kitleler tarafından tanınmasında, hedef kitleye ürün ve hizmet satışında önemli bir görevi olan web siteleri firmaların dijital ortamdaki temsilcileridir. Günün her saati açık bir mağaza olarak satış gerçekleşmekte, etkin kullanılan ve SEO çalışması yapılmış olan web siteleri giderek büyümektedir. Bu nedenle web tasarım firmaları tarafından süreci hızlandırmak için hazır web paketleri hazırlanıyor. Giriş paketinden e-ticaret paketine kadar birçok web paketi müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazır paketler olarak talep görüyor. Genelde karşımıza çıkan web paketleri aşağıdaki web site çeşitleri ile sunuluyor.

  • Simple site
  • Kurumsal site
  • Dil seçenekli kurumsal site
  • İlan sitesi

Türkiye’de Web Sitesi Yaptırma Fiyatları

Türkiye’de web tasarımı ile ilgili profesyonel hizmet sunan birçok firma bulunuyor. Nitelikli yazılım dillerini kullanan bu firmalar, teknolojiden maksimum seviyede faydalanan web çözüm üreticileri olarak kaliteli ve güvenilir projelere imza atıyor. 2008 yılından bu yana profesyonel bir şekilde web tasarım hizmeti sunan firmamız, alanında uzman web tasarım ve yazılım ekibi ile sektörde ilk tercihler arasında yer alıyor. Ayrim.net web çözümlerini tercih edenler, en uygun fiyatlarla Türkiye’de web sitesi yaptırarak internet ortamında hak ettiği yeri alıyor. Web tasarımı ve kişisel blog siteleri kurarak müşterilerin taleplerini en üst seviyede karşılayan firmamız, Modern, estetik, kullanıcı dostu ve SEO uyumlu web siteleri ile rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlıyor. Web sitesi yaptırmak istiyor ve detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, web sitesi ve e-ticaret paketleri ile ilgili fiyatları web sitemizde inceleyebilirsiniz.

Web Sitesi Yaptırmak Ne Kadar?

İnternette gezinti yaparken karşımıza birçok farklı tasarım ve formatta web sitesi çıkıyor. Kimi sade ve basitken kimi son derece detaylı ve bir o kadar kullanışlı web siteleri olarak dikkat çekiyor. Özellikle e-ticaret siteleri ve kurumsal sitelerdeki detaylar kullanıcıların işini kolaylaştıran ve aradığını bulmasını sağlayan özellikler olarak çok beğeniliyor. Buradan anlaşılıyor ki, her web sitesi aynı emekle ve aynı zaman içinde hazırlanmıyor. Müşterilerin web sitesi istemesindeki amaca bağlı olarak web site tasarım ve içerik detayları değişiyor. Web sitesi yaptırmak istiyor ve web sitesi yaptırmak ne kadar diye merak ediyorsanız, seçeceğiniz web tasarım firmasından beklentileriniz doğrultusunda fiyat alabilirsiniz.