Ortalama Web Sitesi Kaça Yapılır? - Zohi
https://www.zohi.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/404-page-heading-image-min.jpg

Zohi Blog

Ortalama Web Sitesi Kaça Yapılır?

Eğitmen Hamza_Erol
56

Web sitesi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu ortalama web sitesi kaça yapılır sorusu ile ilgilidir. Web sitesi yaptırmanın tartışması en önemli konusu web maliyetidir. Müşteriler her zaman minimum maliyetle maksimum fayda sağlamayı ister. Ayrim.net olarak ihtiyaçlara göre değişen fiyatlarla web sitesi tasarlıyor ve kurulumunu yapıyor, en uygun kurumsal, e-ticaret ve simple web site fiyatlarımızla kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz.

Web Site Fiyatları

Web sitesi yaptırma fiyatları web tasarım firmasına göre değişmektedir. Bazen aynı tasarım ve aynı özelliklerdeki bir web sitesi için iki farklı firma fiyatları arasında uçurum olabilir. Dudak uçuklatan bu fiyat farkını ödemek istemiyorsanız web tasarım firma araştırmasını iyi yapmalısınız. Her kişi veya kurum en uygun fiyatlarla bir web sitesi yaptırmak ister. Fakat unutulmaması gereken konu, çok uygun fiyatlarla yapılan bir web sitesinin çöp site olabileceğidir. En uygun web sitesi tasarım fiyatları ile hizmet sunan firmamız, beklentileri karşılayan ve firma markasını en iyi şekilde yansıtan web tasarımları ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Firmamızın web site tasarım fiyatları;

  • Simple Site fiyatları 999TL + KDV
  • Kurumsal web siteleri 1.800 TL + KDV
  • WP E-Ticaret web siteleri ise 2.300 TL + KDV’dir.

Fiyatlarımıza mobil uyumluluk, WordPress alt yapısı, yönetici paneli ve blog yönetimi dahildir. Simple sitede hazır tema, kurumsal ve e-ticaret sitelerinde firmanıza özel temalar kullanılır. WP E-ticaret sitesi yaptırmak isteyenlere 1 domain hediye olarak verilmektedir.

Web sitesi yaptırmak için referanslar ve referans sitelerin hızı firma seçiminde son derece önemli kriterlerdir.

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti

Bir web sitesi kurulumunda maliyetleri belirleyen birkaç unsur bulunuyor. Taleplere ve ihtiyaçlara göre web tasarım çalışması çeşitlense de, internet sitesi kurulumunda domain ve hosting temel maliyetler olarak ilk sırada yer alıyor. Web sitesi ya da blog kurulacaksa, mutlaka domain ve hostin satın almak gerekiyor.

İnternet sitesi kurulumu, maliyetler açısından 3 grupta inceleniyor

  • Ücretsiz
  • Profesyonel
  • Tam profesyonel

Ücretsiz Web Sitesi Kurulumu: Blog veya e-ticaret web sitesi kurulumunu ücretsiz olarak yapabileceğiniz birçok adres bulabilirsiniz. Fakat arama motorları kriterlerine uygun ve çağın gerisinde kalmayan bir web sitesi kurmak istiyorsanız profesyonel destek almalısınız. Arama motorlarında sırlamamada geride kalan web siteleri zaman içinde yok olup gidiyor. Site performansı ve hızının iyi olması için web sitesi kurulumu alanına uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Ücretsiz platformlarda yapılan web sitesi kurulumu sonrası;

– URL ler çok uzun ve profesyonellikten uzak oluyor.  

– Otomatik eklenen reklamları kaldırmak için yıllık ücretler ödemek gerekiyor

– İstenen eklentiler yüklenemiyor

– Özel temalar yüklenemiyor

– Ücretsiz sürümde sınırlı özelleştirme seçenekleri bulunuyor

– Web analizi istenen şekilde yapılamıyor

– E-ticaret özelliği ve entegre ödeme sistemleri gibi sistemlere müsaade edilmiyor.

Profesyonel ve Tam Profesyonel Web Kurulum: Profesyonel ve tam profesyonel web kurulum fiyatları web tasarım firmalarına göre değişiyor. Domain ve hosting fiyatları değiştiği gibi yazılım maliyetleri de değişiyor. İstenen web sitesinin türüne göre fiyatlar farklılık gösteriyor. Özellikle mobil uyumluluk dikkat edilmesi gereken bir konu olup maliyetleri etkiliyor.

Web tasarım ve yazılım firmalarına göre değişen fiyatlarla profesyonel ve tam profesyonel web sitesi kurulum hizmetleri verilmekte olup, web sitesi kurulumu için firma araştırırken hizmet içeriğine dikkat etmek gerekiyor. Özellikle fiyata nelerin dahil olduğu, markanızı istediğiniz yere taşımak için sormanız gereken sorular arasında yer alıyor.