Kurumsal Web Tasarım Ajansı - Zohi
https://www.zohi.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/404-page-heading-image-min.jpg

Zohi Blog

Kurumsal Web Tasarım Ajansı

Eğitmen Hamza_Erol
61

Günümüzde her anlamda dijitalleşmeyi başaran dünya yapısı, reklamcılığın ve pazarlamanın da dijitalleşmesini kaçınılmaz hale getirdi. Geleneksel pazarlamanın yerini almayı başaran dijital pazarlama, günümüzde en çok rağbet gören sektörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bir kişi, kurum ya da marka hakkında bilgi almak istediğimizde sadece birkaç saniyelik web sorgusu yapmamız yeterli olabilmekte. Bir ürünü almak için satıldığı yere kadar gitmemize gerek kalmıyor, web sitesi üzerinden ya da çeşitli dijital platformlardan sipariş oluşturabiliyoruz. Hizmet almak istediğimiz kurumu da aynı şekilde sitesi üzerinden araştırabiliriz. Hal böyle olunca, web sitelerinin önemi de hiç olmadığı kadar arttı.

Dijital kimlik inşası da bu yapılar arasında en önemli adım olarak dikkat çekiyor. Kurumsal web sitesi üzerinden çeşitli yapılar hem potansiyel müşterilerini hem de üyelerine hizmetlerini sunabiliyor. Kurumsal bir web sitesi de bu noktada üye ya da potansiyel müşterilerinin ilk izlenimini baştan sona etkilemeyi başarıyor.

Web Tasarımı Neden Önemlidir?

Kullanıcı, web sitenize girdiği andan itibaren yaklaşık 3 saniye içinde ilk değerlendirmesini yapacaktır. Bu süre içerisinde marka güveni oluşmalı, kullanıcılara markanız ve hizmetleriniz ile ilgili detayları sunmalı ve kullanıcının estetik değerlerini karşılamanız gerekmektedir. Sitenizin ya da markanızın sunduğu hizmetler rakiplere nazaran ne kadar kaliteli ya da uygun fiyatlı olursa olsun, önemli olan tasarım ve içerik bakımından dijital alanda kullanıcıların beklediği minimal standartları karşılamasıdır. Düzenli ve temiz bir tasarım, siteye dair izlenime fayda sağlayabilir. Kolay anlaşılabilir olmasının yanında, sitenin görselliği de büyük önem arz etmektedir. Özgün ve güzel bir web tasarımı ile, markanızı kaliteli şekilde temsil etmeniz kolaylaşacaktır.

Web tasarımda belirli bir şema izlemek yerine; markaya, sunulan hizmete ve kullanıcıların demografik değerlerine odaklanarak çalışma yürütülmesi gerekmektedir.

Web Tasarım Ajansı Nedir?

Web tasarımının bileşenlerine dair dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • SEO destekli bir tasarım
  • Güvenilir bir ödeme sistemi
  • Marka hedefleri ile tasarım uyumu
  • İşlevsel bir tasarım

Genel olarak değerlendirirsek eğer; kurumunuz, sektöre bağlı olarak pek çok kurumla rekabet içinde olabilir. Bu durumda, web sitenizin arama motorlarında ilk sırada çıkması büyük önem arz etmektedir. SEO destekli bir tasarım, öne geçmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, Google ve diğer arama motorlarının web sitesini tarayarak öne çıkarması kolay hale gelecektir. SEO destekli bir web tasarımı ile, müşterilerinizin hizmete dair bilgiye ulaşımı da kolaylaşmaktadır.

Tüm dünya gibi markanız da dijitalleşmektedir. Markanızın web sitesi aracılığıyla üye ve potansiyel müşterilerinize doğru aktarılması ancak doğru tasarım ile mümkündür. Marka hedeflerine ulaşmak için web tasarımı, kolaylaştırıcı bir araçtır. Buna ek olarak sosyal medya alanında da yoğun bir çalışma yürütülmesi gerekmektedir.

Web sitesinin tasarımı kadar görselliği de bir o kadar önemlidir. İşlevsel bir web sitesi içerisinde görsellerin doğru yerleştirmesi, sayfayı ziyaret eden kişilerin erişebilirliğini de doğrudan etkilemektedir. Web sitenizi doğru kurgulamak, doğru stratejileri oluşturmak ve marka imajınızı doğru yansıtmak için firmamız sizlere alanında uzman ekip arkadaşları ile birlikte hizmet sağlamaktadır.

Kurumsal Web Tasarım Ajansı Olarak Hizmetlerimiz

Kurumsal web siteleri, kurumunuzun dijital yüzüdür. Kurumunuzu en iyi şekilde temsil edebilecek web sitesini oluşturmak adına çeşitli hizmetlerimizle yanınızdayız. Neden bizi tercih etmelisiniz?

  • Web tasarımı sürecinde, web sitesinin sahibi ile tasarımı oluşturan ajans arasındaki güven ilişkisi çok önemlidir. Bizler, sizin isteklerinizi önemsiyor ve değiştirmeden hayata geçirmek için çabalıyoruz.
  • Sorumluluk sahibi ekibimiz; sizin verdiğiniz tarihlere sadık kalıyor ve hiçbir detayı atlamadan, isteklerinizi zamanında yerine getiriyor.
  • Web tasarımı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi pek çok unsurun dikkate alınmasını gerektiren bir süreçtir. Bu unsurlar için gereken uzmanlığı, ekibimiz sizlere sağlayacaktır.
  • Bizler için ön planda olan müşteri memnuniyetidir. Bu vizyon doğrultusunda, sizlere bütçe dostu hizmetler sunmaktayız. Hizmetlerimize sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

Sizler de kurumunuzu, kullanıcı ile başarıyla buluşturacak web sitesini oluşturmak için hiç vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin.