İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021 - Zohi
https://www.zohi.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/404-page-heading-image-min.jpg

Zohi Blog

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Eğitmen Hamza_Erol
77

İnternetten para kazanma fikri son dönemlerde oldukça popülerdir. Dijitalleşen dünya ile birlikte sanal ortama taşınan iş olanakları sayesinde günümüzde milyonlarca kişi geçimini internet üzerinden sağlayabilmektedir.  Özellikle ek gelire ihtiyacı olan kişiler, yeteneklerini sanal ortama taşıyarak son derece güzel kazançlar elde edebilmektedir.

Kimi kişiler yazı yazarak para kazanma yöntemlerini uygularken kimi kişiler ise dijital yayıncılık sektörüne adım atarak kazanç sağlayabilmektedir. Dilerseniz, 2021 yılında internetten para kazanma yöntemleri nelermiş, gelin ayrıntılı ve bir o kadar da detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

İnternet Üzerinden Ek Gelir Sağlamak Mümkün Mü?

Dijitalleşen dünya ile birlikte internet üzerinden son derece kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde ek gelir elde edilebilmektedir. Günümüzde sadece bilgisayar kullanarak internet üzerinden gelir elde edebileceğiniz onlarca farklı iş kolu bulunmaktadır. Sizlerde bu iş kollarından birinde uzmanlaşarak aylık ek gelir fırsatından yararlanabilirsiniz.

 

İnternetten para kazanma fikrini hayata geçirebilmek için serbest zamanlı işleri tercih edebilir, kendinizi internet ortamında tanıtabilir ve çeşitli pazarlama yöntemlerini uygulayarak gelirlerinizi iki katına çıkarabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra bazı yöntemleri de uygulayarak gelirlerinizi pasif hale getirebilir ve pasif hale gelen gelirler sayesinde farklı iş kollarına da yönelerek kazançlarınızı katlama yoluna gidebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmanın 15 Farklı Yöntemi

İnternetten para kazanma yöntemleri, kişilerin yeteneklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Dijital ortamda oldukça fazla şekilde ek gelir sağlayabileceğiniz yöntemler mevcuttur.

 

Sizlerde yeteneklerinizi kullanarak farklı alanlarda iş bulabilir ve bulduğunuz bu işten son derece güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İşte, ek gelir sağlayabileceğiniz 10 muhteşem internetten para kazanma yöntemi…

1. Web Sitesi Satışı Bayiliği Yaparak Yüksek Gelir Kazanmak

Büyüyen web tasarım ve e-ticaret ekosisteminde aktif rol oynamak isteyen ve günün sonunda hep kazançlı çıkmak isteyenler için biçilmiş kaftan web sitesi satışı yaparak, profesyonel bir firmanın bayisi olmaktır.

Artıları nelerdir?

  • Firma olmanıza gerek yoktur
  • Satış yaptığınızda fatura derdiniz olmaz. Zohi Web Çözümleri tarafından kesilir
  • Sözleşme ve prosüdürler ile uğraşmazsınız
  • Satış gerçekleştiği gün komisyon ödemenizi alırsınız
  • Her satıştan %20 kazanırsınız
  • Müşterinin iletişim bilgilerini verdiğiniz takdirde tüm süreç Zohi Web Çözümleri tarafından yürütülür
  • Bayi eğitimleri ile satışlarınızı nasıl arttıracağınız hakkında bilgilendirilirsiniz
  • Yıllık rebate oranına özel hediyeler kazanırsınız
  • Toplantıları Zohi Web Çözümleri ümraniye ofisinde yapma imkanınız olur

Detaylı bilgi alın: +90 216 316 02 25

 

Web Sitesi Satışı Bayilik Başvurusu Yapın

 

Satışa motive Olabilmeniz için şarkı önerisi;

 

2.  Makale Yazarak Para Kazanmak

Profesyonel bir şekilde makale yazarak oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu sektöre başlamadan önce SEO ile ilgili detaylı bilgiler öğrenmeli ve içeriklerinizi mutlaka SEO uyumlu olacak şekilde yazmalısınız. Akıcı, özgün ve SEO uyumlu şekilde yazacağınız içerikler sayesinde asgari ücretten bile daha fazla ek gelir sağlayabilirsiniz.

 

Yazdığınız içerikleri çeşitli forumlarda ve güvenilir makale alım ve satım sitelerinde satabilirsiniz. Geleceğin bitmeyecek meslekleri arasında gösterilen makale yazarlığı sayesinde geçiminizi oldukça rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.

3.  Evde Online Özel Ders Vermek

İnternet üzerinden online ders vererek oldukça güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Online özel ders işine girebilmek için özel ders ilanı veren kişilere ulaşabilir veya sadece bu iş için kurulmuş internet sitelerine üye olarak özel ders vermeye başlayabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra sosyal medya platformlarında da reklam yaparak özel ders almak isteyen kişilere ulaşabilir Zoom, Skype ve çeşitli diğer uygulamalar ile eğitimlerinize başlayabilirsiniz.

 

4.  Editörlük Yaparak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında web sitesi editörlüğü de bulunuyor. Editörlük işlerine başvuru yaparak çeşitli internet sitelerinde yazılar hazırlayabilir, daha önceden yayınlanan yazıları düzenleyebilir, iç veya dış SEO tekniklerini uygulayarak çalıştığınız web sitesinin ziyaretçi trafiğini arttırabilirsiniz.

 

Oldukça yaygın olarak kullanılan bu yöntem sayesinde aylık 2.000 TL’ ye kadar ek gelir sağlayabilirsiniz. Her ne kadar söz konusu işin geliri oldukça fazla olsa da bu işin için mutlaka disiplinli bir çalışma hayatınızın olması gerekiyor.

5. İnternetten Video Eğitim Setleri Hazırlamak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında video eğitim setleri de bulunuyor. Hazırlayacağınız video eğitim setlerini YouTube platformuna yükleyebilir veya Udemy gibi platformlarda satışa koyarak kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz.

 

Ayrıca, hazırladığınız bu eğitim setlerini de çeşitli forumlarda da satabilir ve sosyal medya platformlarında da reklam yaparak satış sürecinizi kolaylıkla hızlandırabilirsiniz.

 

6. Soru Bankası Yazmak

Soru bankası hazırlayarak hem internet üzerinden hem de yayın evlerinden para kazanabilirsiniz. Öğrencilerin ihtiyaçlarına ve sınav sistemine uygun bir şekilde hazırlayacağınız soru bankalarını yayın evleri üzerinden satışa koyabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra profesyonel bir şekilde hazırlayacağınız soru bankaları için özel bir uygulama geliştirebilir, geliştirdiğiniz bu uygulamayı Google Play ve Apple Store mağazasına entegre ederek internet üzerinden ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

 

7. Online Vücut Geliştirme Eğitmenliği Yapmak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında online vücut geliştirme eğitmenliği de bulunuyor. Online vücut geliştirme eğitmenliği yapabilmek için çeşitli internet sitelerine üye olabilir, YouTube platformuna içeriklerinizi yükleyebilir, Udemy platformunda hazırladığınız videoları satabilir veya sosyal medya platformlarında canlı yayın yaparak bağış yoluyla ek gelir sağlayabilirsiniz.

 

Ayrıca, tüm bunların yanı sıra online vücut geliştirme aktivitesi için özel eğitim setleri hazırlayabilir ve hazırladığınız bu eğitim setlerini de çeşitli e-ticaret sitelerinde satışa koyarak pratik bir şekilde para kazanabilirsiniz.

 

8. YouTube Kanalı Açarak Eğitim Videoları Hazırlamak

YouTube platformu üzerinden son derece kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde ek gelir sağlayabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde popüler olan eğitim videolarını hazırlayabilir ve hazırladığınız bu videoları da YouTube kanalınıza yükleyebilirsiniz.

 

YouTube kanalınıza yüklediğiniz eğitim videolarına reklam koyarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrınca tüm bunların yanı sıra YouTube platformunda canlı yayın yaparak da bağış yoluyla ek gelir elde edebilirsiniz.

9. E-Ticaret Sitesi Kurmak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında e-ticaret sitesi kurma fikri de yer alıyor. E-Ticaret sitesi kurarak ek gelir sağlayabilir ve bu işi pasif bir gelire dönüştürerek kazancınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Her ne kadar söz konusu iş kulağa oldukça hoş gelse de bu işe başlamadan önce mutlaka bir şirket açmalısınız.

 

Açacağınız şirket sayesinde müşterilerinize fatura kesmeli ve tüm işlemlerinizi yasal yoldan yapmalısınız. Ayrıca, tüm bunların yanı sıra çeşitli e-ticaret sitelerinde de sanal dükkân açarak internet üzerinden ek gelir de sağlayabilirsiniz.

10. Çocuklar İçin Hikâye Kitabı Yazmak

Çocuklar için hikâye kitabı yazarak pasif gelir elde edebilirsiniz. Yazdığınız kitaplar için çeşitli yayınevleri ile anlaşmalar yapabilir ve dijitalleşen dünyaya ayak uydurarak kitaplarınızı internet üzerinden satışa koyabilirsiniz. Üstelik internet üzerinden satışa koyduğunuz kitaplar ile ilgili de sosyal medya platformlarında reklam yaparak gelirinizi iki katına çıkarabilirsiniz.

11. Osmanlıca Çeviri Yapmak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında çeviri işi de yer alıyor. Dijital ortamda yapacağınız çeviri işleri sayesinde oldukça güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Çeviri işleri için forum sitelerini tercih edebilir, ajanslara başvurabilir veya bazı makale alım ve satım platformlarında bu hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Osmanlıca, Çince ve Japonca gibi dilleri bilen kişiler, standart çeviri işlerine göre daha fazla ek gelir elde edebilmektedir.

 

12. Web Tasarımı Yapmak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında web tasarım işi de yer alıyor. Profesyonel olarak web tasarımı yaparak son derece güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle yapacağınız WordPress temaları sayesinde gelirinizi ikiye katlayabilir ve kendinizi bu alanda kanıtlayabilirsiniz.

 

Her ne kadar web tasarım işi son derece kolay bir iş gibi gözükse de bu işi yapabilmek için ileri düzey de HTML bilgisine, Photoshop bilgisine ve  Adobe Illustrator bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

 

Söz konusu kodlama ve tasarım bilgisine sahip olan kişiler çeşitli forum sitelerine üye olarak iş bulabilir veya ajanslar ile çalışarak web tasarım işini kolaylıkla yapabilir. Tüm bunların yanı sıra yaptığınız tasarımları da ThemeForest gibi platformlarda da pratik bir şekilde satabilirsiniz.

 

13. E-Kitap Yazıp Satmak

Yazı yazmayı seviyor ve aynı zamanda kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız e-kitap yazabilirsiniz. Üstelik yazdığınız bu kitapları da çeşitli yayın evlerinde, Google Play mağazasında, Amazon platformunda, Apple Store mağazasında ve Publitory gibi platformlarda da satarak ek gelir sağlayabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra yazdığınız kitapları Wattpad ortamına yükleyebilir ve kısa süre içerisinde de kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Unutmayın, ülkemizde Wattpad isimli internet sitesini kullanan, bu internet sitesi sayesinde ünlü olan ve gelirlerini katlayan onlarca kişi bulunmaktadır.

 

14. Online Astroloji Danışmanlığı Yapmak

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında Astroloji danışmanlığı da bulunuyor. Astroloji danışmanlığı yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Söz konusu danışmanlık hizmetine başlamadan önce mutlaka ilk olarak bu sektör ile ilgili bir sertifika almanız gerekiyor. Astroloji sektörü alanında özel olarak hazırlanan bu sertifikayı aldıktan sonra danışmanlık hizmetine başlayabilirsiniz.

 

Astroloji alanında yapacağınız danışmanlık hizmeti için özellikle sosyal medya platformlarında profesyonel bir şekilde reklam hazırlayabilir ve kısa bir süre içerisinde kendinizi bu alanda tanıtabilirsiniz. Ayrıca, tüm bunların yanı sıra sosyal medya platformlarında vereceğiniz reklamla sayesinde de gelirinizi iki katına kadar çıkarabilirsiniz.

 

15. Online Diksiyon Dersi Vermek

Online diksiyon dersi vererek ek gelir fırsatından sizlerde son derece kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde yararlanabilirsiniz. Özellikle Udemy, Bionluk ve SadeceON gibi platformlarda vereceğiniz online diksiyon dersleri sayesinde hem bilgilerinizi karşı tarafa aktarabilir hem de para kazanabilirsiniz.

 

Tüm bunların yanı sıra YouTube platformunda bir kanal açabilir, içeriklerinizi açtığınız kanala yükleyerek reklam üzerinden para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda online diksiyon dersleri için sosyal medya platformlarında reklam yapabilir ve kazancınızı iki katına kadar çıkarabilirsiniz.

 

İnternetten para kazanma yöntemleri yukarıda da görüldüğü üzere oldukça farklıdır. Sizlerde bu yöntemleri kullanarak oturduğunuz yerden ek gelir sağlayabilir ve hatta bu yöntemleri uygulayarak pasif gelir kapısını ardına kadar açabilirsiniz.