Duygu Demeti Anaokulu - Zohi
https://www.zohi.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/404-page-heading-image-min.jpg

Duygu Demeti Anaokulu

Duygu Demeti Anaokulu

Duygu Demeti Anaokulu: Başarı ve özgüven bir arada

Okul öncesi eğitimde çok önemli olan anaokulları, çocuklarımızın sağlıklı ortamda iyi bir eğitim alması amacıyla yolladığımız yerlerdir. Anaokulları, çocuklarımızın gelişimine sağladığı faydaların yanında çalışan ailelerin yardımına koşan eğitim yuvalarıdır. Ümraniye Atakent’te faaliyette bulunan Duygu Demeti Anaokulu’na yaptığımız ziyarette Okul Müdürü Neriman POLAT ile çalışmaları konusunda sohbet ettik.

-Bize biraz kendinizden ve yaptınız bu güzel işten bahseder misiniz? Birden fazla çocuğu geleceğe hazırlamak nasıl bir uğraş ve duygu?

Biz şu ana kadar yaptığımız etkinliklerle sayısız çocuğu geleceğe hazırladık. Ben, çocukların 0-6 yaş arasında edindikleri bilgilerden çok sosyal çalışmalarına daha çok önem veririm. Bunun nedeni ise bilgi her zaman her yerde çok kolay bir şekilde öğrenilir fakat çocuk bir topluma çıktığında kendini iyi ifade edemediği zaman içine kapanık ve hep bir adım geride durur.

-Duygu Demeti Anaokulu’nda eğitim görecek olan minikleri neler bekliyor?

Çocukların geleceğe en güzel şekilde hazırlanmasında önemli olan bilgi ve eğitim dışında o çocuğun fiziksel ve sosyal becerilerini ortaya çıkarmak, özgüvenini en iyi şekilde sağlayacak etkinlikler yaptırılmasıdır. Biz eğitimimizi elbette bir kenara koymuyoruz ama hem kültürel hem de sanatsal etkinliklerin çocuklar için daha etkili olduğunu düşünerek ağırlığımızı bu yönde veriyoruz.

  • Şehir:

    Ümraniye/İstanbul

  • Sektör:

    Eğitim